Чому здається, що час минає швидше

Чому з роками час минає швидше

Будь-хто з вас мабуть вже помічав, як змінюється сприйняття часу з віком. Якщо в дитинстві літні канікули тягнулися так довго, і ти навіть встигав заскучити за однокласниками, то в дорослому житті, це саме літо пролітає буквально на очах. 

Виявляється, що час у календарі і час у нас в голові  — це різні речі. 

Вчені навіть ставили експерименти, результати яких підтвердили, що між суб’єктивним сприйняттям часу і віком, дійсно існує певний зв’язок. І якщо короткі періоди часу (декілька днів, тиждень) респонденти сприймали однаково, то чим тривалішим був період (місяць, рік), тим більш вираженими були відмінності у сприйнятті.

Було висунуто немало різних гіпотез, чим це може бути викликано, проведені дослідження і експерименти. В результаті, дослідники зійшлися на тому, що причина, чому з роками нам здається, що час минає швидше, полягає в тому, що з віком у житті стає менше яскравих вражень, нового досвіду, і більше рутини. 

В дитинстві і юності мозок часто зіштовхується з чимось, що вважає унікальним і особливим. Просто поспостерігайте як сприймають світ діти. Для них все нове, все незвичайне, вони заглянуть у кожен закуток і вивчать кожну шпаринку. Відповідно, цей досвід залишається в пам’яті, бо він яскравий і неповторний.

Якщо ж тиждень чи місяць минув без якихось пам’ятних моментів (привіт дім/робота), то і в мозку цей період часу займає менше місця. Так з’являється ілюзія “пролітання часу”. 

Розуміння того як це працює, дозволяє “хакнути” систему і позбутися відчуття, що життя проходить мимо, а роки пролітають крізь пальці. Основне, що для цього потрібно — спробувати зробити своє життя трохи більш повільним. Переглянути свою типову робочу і домашню рутину, внести туди елементи новизни, почати ставити собі нехай невеликі, але нові цілі. Знайти собі хоббі, бути більш активним, більше спілкуватися з іншими людьми, почати помічати деталі навколо, а не ковзати лише поверхневим поглядом. 

Залипання годинами на YouTube може і розслабляє, і навіть приносить задоволення, але повірте, в старості ніхто з вас не буде жаліти про те, що передивився замало роликів блогерів чи сезонів серіалів на Netflix. 

Ми не маємо влади над часом. Але кожен з нас може управляти своїм відношенням до нього.

Сподобалася стаття? Підписуйся на мій канал в Telegram.

Володимир Федоричак
В кожній дитині живе художник, музикант і поет. Найскладніше в тому, щоб до того часу, поки ти виростеш, від тебе не пішли всі троє.
Цікаве по темі:
Залишити коментар