
9 способів як економити час, живучи у великому місті
Більшість з вас живе у містах. І насправді, місто можна назвати чудовим вибором для життя. Переваг тут набагато більше, ніж недоліків. Але мінуси теж є, і вони особливо відчутні, якщо ти живеш саме у великому місті.
Наприклад, я народився і виріс у Трускавці (28 тисяч населення), а з кінця 2012 року живу у Львові, в якому офіційно майже 800 тисяч населення, а по факту, разом зі студентами і приїжджими, напевне буде ближче до мільйона.
Аудіоверсію статті можно прослухати за цим посиланням.
Одна з ключових проблем, з якою зіштовхується будь-який житель будь-якого великого міста, і яка особисто для мене дуже актуальна – це час, який приходиться витрачати для того, щоб вирішити ті чи інші питання. Наприклад, щоб з’їздити на радіоринок, в торговий центр чи просто навіть заглянути в гості до знайомих, можна легко витратити півдня, якщо співставити час туди і назад.
Я це прямо дуже добре відчув на собі, коли витратив три години часу, для того, щоб купити в «Епіцентрі» чотири гвинтики від кріплення для телевізора, які загубив при переїзді. І це я ще потрапив у корки тільки коли їхав в одну сторону, назад пощастило вертатися іншою дорогою.
Тому, я вирішив зробити таку собі добірку рекомендацій, які дозволяють зекономити час, якщо ви живете у великому місті, або плануєте туди переїхати в майбутньому.
Отож, давайте перейдемо до списку.
1. Нова пошта як альтернатива таксі
Якщо замовляти щось через OLX у продавця, який живе в тому ж місці, набагато простіше отримати потрібну річ через Нову пошту, з відділення на відділення, ніж їхати за нею особисто, і вбити при цьому півдня. Або заплатити половину її вартості за таксі.
В плані отримання покупки це може і не так швидко, як забрати її безпосередньо самому, але доплюсуйте сюди економію часу, нервів і відсутність потреби синхронізуватися з кимось у часі – і профіт очевидний.
2. Правильний вибір місця для оренди
Це особливо актуальний момент, якщо ви переїжджаєте з іншого міста, чи раптом вирішили з’їхати від батьків. Одним словом, в будь-якому випадку, коли міняєте звичне вам місце проживання.
Хтось шукає де подешевше, дехто орендує квартиру поруч з місцем роботи. В будь-якому випадку, найкращим варіантом буде орієнтація не на ціну чи наближеність до поточного місця роботи, а наявність в цьому місці хорошої транспортної розв’язки. Тому що, сьогодні ви працюєте в одному місці, а через півроку можете опинитися зовсім в іншому.
Людей, які по двадцять років займаються одним і тим же, на одному і тому ж місці, практично не залишилося. І особливо це актуально для молоді. Тому, квартиру треба вибирати так, щоб звідти було зручно добиратися в будь-яку точку міста.
Я чув від знайомих історії про те, як люди добираються на роботу по 1,5 години в одну сторону. Три години в день, в середньому 66 годин в місяць, 8 повних робочих днів – тільки на дорогу до роботи. Просто вдумайтеся в цю цифру, і подумайте, скільки вільного часу у вас з’явиться, якщо ви зможете скоротити ці затрати часу в 2-3 рази.
3. Використання можливостей відеозв’язку
Впевнений, більшість з вас або вже вивчає англійську, або планує зайнятися цим у найближчому майбутньому. Якщо ви не відвідуєте класичні курси, а берете приватні уроки у репетитора, замість того, щоб як у старі-добрі часи, зустрічатися десь у оффлайні, можна цілком комфортно організувати заняття по Skype чи Zoom.
Знаю, це не так тепло і лампово, як розмови і вправи тет-а-тет, але хороші викладачі давно вже освоїли весь необхідний софт і адаптували свої методики навчання під ведення уроків в онлайні. Прийнятної якості навушники і мікрофон – і можна забути про поїздки. А це плюс добрих 3-5 годин економії щотижня. Які краще використати для самостійної роботи з мовою.
4. Експерименти з графіком поїздок
Більшість людей їде на роботу чи навчання в один і той же час. Якщо виходити буквально на 15 хвилин раніше чи пізніше, поїздка може бути набагато комфортнішою. Менше людей в автобусі, менше машин і корків на вулицях.
Аналогічно і з поверненням додому. Просто треба витратити якийсь тиждень-другий на експерименти, і можна буде визначити оптимальний для себе графік. Ну і плюс знижується типовий ранковий стрес через те, що кудись не встигаєш, бо часу додається з запасом.
5. Використання часу в поїздках з користю
Один з неочевидних плюсів поїздок в таксі і громадському транспорті полягає в тому, що весь цей час ви можете займатися чим завгодно. Вам не треба слідкувати за дорогою за кермом, дивитися, щоб нікого випадково не стукнути, чи хтось інший не зачепив вас. Можна хоч всю дорогу тупити в смартфон і бавитися в якусь гру чи переглядати YouTube.
До речі, в цьому і вся суть. Залипати в стрічці Інстаграму чи строчити коменти в Фейсбуці – найбільш безцільна трата часу, яку тільки можна придумати. Натомість, можна використовувати його куди продуктивніше, і переробити купу різних справ. Наприклад:
- Слухати подкасти;
- Вчити англійську;
- Обробляти вхідні листи в пошті;
- Формувати список справ на день;
- Читати якусь цікаву книжку;
- Писати пости в свій бложик.
Я, власне, займаюся усім перерахованим одразу. Якби не робив це по дорозі на роботу, на це однозначно йшла б купа часу увечері. А продуктивність ввечері зазвичай вже ніяка, і не факт, що в мене б вийшло щось робити взагалі.
6. Часові ліміти для інших людей
Навколо величезна кількість людей, яким постійно від вас щось треба. Якщо не навчитися обмежувати їх у цих поривах, ні на що інше часу у вас вже не залишиться.
Тому якщо розмови по роботі – то з чітко визначеною повісткою і для вирішення конкретних питань. Обмежені по часу і без затягування на невизначений термін. Якщо комусь від вас щось треба в особистих справах – сорі, але нехай чекають, поки у вас з’явиться на це час. А не вриваються з своїми надтерміновими, а по факту, безтолковими і нікому особливо не потрібними справами у ваше життя, ламаючи ваші робочі і особисті плани.
У багатьох людей є лише вкрай приблизне уявлення про ціну часу. А якщо бути точним, то вони не цінують ні свій час, ні тим більше чужий.
7. Чати в ОСББ
Так-так, ті самі чатики у вайбері, в якому ваша троюрідна тьотя Катя по маминій лінії, регулярно як за графіком, шле вам гіфки з привітанням до дня Святого Пантелеймона. Чати ОСББ є за що не любити, бо з частотою раз в декілька днів, там відкривається портал у пекло, і починається черговий срач по якійсь абсолютно абсурдній темі. Але ок, є в цих флудилках і свої плюси.
Основна користь з чату ОСББ в тому, що тут можна вирішити багато питань, які стосуються різного роду домашніх справ. Наприклад, попросити когось роздрукувати документ, замість того, щоб шукати де найближчий друк, позичити в сусіда дрельку, замість того, щоб їхати за нею 5 кілометрів по місту до кума, чи розжитися парою-трійкою шурупів, без потреби відправлятися за ними в хрестовий похід до «Епіцентру».
Одним словом, навіть таку безтолкову сутність як чати ОСББ, можна використовувати для економії своїх нервів і часу.
8. Діджиталізація і доставка
Ну, тут все просто. Якщо можна зробити щось онлайн – робимо це онлайн. Наприклад, оплачувати комуналку з картки і забути про черги в касах банку як про страшний сон. Особливо, якщо до найближчого відділення цього самого банку, треба топати два кілометри пішки.
Аналогічна ситуація і з доставкою. Замість того, щоб щодня ходити в супермакет, особливо, якщо він далеко, можна раз в тиждень замовляти звідти доставку всього необхідного. А самостійно купувати тільки продукти з обмеженим терміном зберігання типу хліба.
Після серії локдаунів, навряд чи залишилися мережі супермакетів, які ще не мають послуги доставки додому. Навіть якщо такі ще є, то, думаю, поява такої послуги – це лише питання часу.
9. Правильна мультизадачність
Зазвичай, мультизадачність тільки заважає. Основна проблема в тому, що переключання між різними завданнями займає час, а спроба робити декілька речей одночасно, закінчується тим, що в результаті, сиплеться все.
Тим не менш, мультизадачність може допомогти зекономити час, якщо ці самі завдання не потребують надмірної концентрації уваги, тобто, одне одному не заважають. Наприклад, коли я з сином працював у парку біля дому з ноутбука, то ідеально суміщав і його прогулянку, і свою роботу. Якщо б ми гуляли тільки тоді, коли я не зайнятий ніякою роботою, то часу у нас було б значно менше. А так, можна сидіти у парку хоч півдня.
Ось ще парочка прикладів такої мультизадачності:
- Можна вигулювати собаку і слухати подкасти;
- Відповідати на листи і повідомлення в месенджері, стоячи в черзі у відділенні банку;
- Слухати YouTube відео в фоні, паралельно займаючись якоюсь рутиною за комп’ютером і так далі.
Навіть якщо завдяки такому підходу вивільнити по декілька годин в тиждень, за місяць набігає добрих 2-3 додаткових дні вільного часу. На крайняк, можна просто зранку довше поспати, щоб краще себе почувати.
Економити потрібно час, а не гроші
Отакий-от в мене вийшов список. А так я не маю звички розповідати про речі, які сам не пробував і не знаю, то можете не сумніватися – кожен з цих пунктів був перевірений на практиці.
Час важливіший за гроші. І отримати його більше, насправді, простіше, ніж більшості з нас здається. Ну а куди його використати – це вже особиста справа кожного. Якщо зможете почати втілювати перераховані поради на практиці, то точно знайдете спосіб, як розпорядитися ним з користю.
Ну і варіант просто інколи дозволити собі краще виспатися – в наш час більш ніж актуальний.
—
Сподобалася стаття? Підписуйся на мій канал в Telegram.