Усвідомлені обмеження

Обмеження, які дають свободу

Більшість людей сприймають самообмеження як вимушену необхідність, яку ми приймаємо переважно під тиском зовнішніх обставин. Це слово асоціюється у нас з нестачею можливостей і некомфортними компромісами, яких варто позбутися при першій же нагоді. 

А що як я скажу вам, що все може бути з точністю до навпаки? Що, якщо саме усвідомлені самообмеження можуть стати ключем до свободи у власному житті і створити можливості для вибору?

І працює це значно простіше, ніж може здатися. Наведу декілька прикладів.

Якщо ваші доходи ростуть, але при цьому ви обмежуєте безконтрольні і необдумані витрати – це крок до фінансової свободи. Особливо, якщо ці витрати спровоковані бажанням щось комусь продемонструвати (привіт комплексам і понтам), або нав’язані культом споживання як таким.

Якщо у вас є свій стиль і ви добре знаєте, який одяг і аксесуари вам підходять, це дозволяє не витрачати час на походи ТЦ і магазинах без потреби, купувати менше одягу і не тримати вдома зайвого (привіт піджаку, який я вдягав за два роки один раз). Комусь це може здатися скучним, але є величезна кількість більш цікавих речей, на які варто витратити свій вільний час і гроші.

Відмова від міцного алкоголю, і посиденьок зі стаканом при нагоді чи без – приведе до інсайту, наскільки безглуздим способом проведення часу це є насправді. Особливо в країні, де кожен другий з радістю знайде час для того, щоб зависнути на вечір в барі, але ніколи не має його на те, щоб побути з власними ж дітьми.

Свідома відмова від спроби братися за все і зразу, фокусування на найбільш важливих речах і правильна розстановка пріоритетів – дозволяє в повній мірі просмакувати магію тайм-менеджменту. Отримуючи при цьому кращі результати від докладених зусиль, і витрачаючи менше часу. 

Фільтрування кола спілкування дозволяє навчитися встановлювати і контролювати особисті кордони, викинути зі свого життя токсичних людей, і приділяти більше своєї уваги тим, хто цього справді вартий. Тим, хто вас цінує.

І цей список можна продовжувати ще довго. 

Врешті-решт, візьміть і спробуйте якось замість того, щоб залипати в стрічці соцмереж, за роликами на YouTube чи переглядом серіалу в ліжку, вибрати більш складні способи отримання дофаміну – почитати книжку, вийти на прогулянку з другом, сходити в спортзал чи зайнятися якимось зі своїх хобі, про які ви вже давно забули.

Усвідомлені самообмеження – це один зі способів додати більше контрастів у сприйняття світу, почати сприймати все навколо яскравіше і повернути собі відчуття контролю над своїм життям і особистим часом.  

А саме час – це той єдиний ресурс, запаси якого кожному з нас варто цінувати найбільше. 

Сподобалася стаття? Підписуйся на мій канал в Telegram.

Володимир Федоричак
В кожній дитині живе художник, музикант і поет. Найскладніше в тому, щоб до того часу, поки ти виростеш, від тебе не пішли всі троє.
Цікаве по темі:
Залишити коментар