Любов до своєї роботи як джерело мотивації

Про вигорання і мотивацію

У далекому травні 2008 року я зробив свої перші кроки в сторону роботи у тій сфері, у якій працюю і сьогодні. 

Змінювалися технології і практики роботи, з’являлися і зникали цілі ніші, а лідери ринку навіть на глобальному рівні, перетасовувалися як колода ігрових карт. 

Рівень складності і конкуренції за цей час зріс на порядки, і кожних декілька років ринок переформатовує від слова повністю. А постійна турбулентність алгоритмів і платформ в цифровому маркетингу — це єдина константа.

Але є дещо, що за весь цей час залишилося незмінним — всі ці роки я продовжував любити свою роботу. Бо вона фактично виросла з мого хоббі, і якби в мене на рахунку раптом зявилася цифра з сімома нулями за нею, я б все одно у вільний час займався б тим самим, просто в інший профіль.

Робота приносила мені задоволення навіть тоді, коли я прийшов на перше місце з зарплатою у $300, при вартості оренди квартири $250 і вічно від’ємним балансом по кредитці. Тоді, коли я залипав зі своїми pet-проектами чи різного роду фрілансом по ночах. І коли тестував нові ідеї на вихідних. 

Я любив своє заняття навіть тоді, коли мав справу з проблемними клієнтами, які виносили мозок трохи менше, ніж повністю. Мене мотивувало те, що по-перше — будь-яка ху@ня рано чи пізно закінчується, а по-друге — цей мудак своїм бюджетом фінансує мою можливість вчитися і розвиватися у напрямку, який мені подобається. 

І як мінімум за це, йому варто бути вдячним.

Це вже потім зарплата стала неспівмірно вищою, година моєї консультації стала коштувати як колись заробіток за день, я отримав досвід, навики і репутацію достатні, щоб мати можливість вибирати проекти, які мені подобаються. І працювати з тими людьми, з якими це приємно робити.

А перед цим треба було пройти “долину смерті”, на етапі якої відсіюються ті, хто просто прийшов у нішу за грошима. Бо ж на старті завжди знайдуться простіші і легші способи їх отримати.

Кожен хоче працювати за своїми правилами. Але щоб отримати привілегію їх встановлювати або за потреби порушувати, потрібно спочатку довести, що ти здатний їх розуміти і дотримуватися.

Вигорання може стати серйозною проблемою для кожного. Відсутність мотивації може вибивати з колії. Але навіть маючи за плечима вже майже 14 років роботи у різних місцях і на різних позиціях, я не мав проблеми ні з тим, ні з іншим. 

По одній простій причині — я завжди продовжував любити те, що роблю.

Ось і весь секрет.

Сподобалася стаття? Підписуйся на мій канал в Telegram.

Володимир Федоричак
В кожній дитині живе художник, музикант і поет. Найскладніше в тому, щоб до того часу, поки ти виростеш, від тебе не пішли всі троє.
Цікаве по темі:
Залишити коментар