
Різносторонні контакти
Я часто спілкуюся з людьми, які відчутно старші або молодші за мене. Інколи на років 10-12, а то й більше. Причому, такі знайомства зав’язувалися якось цілком органічно, і ця різниця при спілкуванні з часом перестає відчуватися від слова зовсім.
Це цікавий елемент лайфстайлу який дозволяє з часом виробити навик легко входити в контакт практично з будь-якою людиною, незалежно від її віку. А найголовніше – переймати чужий досвід і розуміти паттерни спілкування, характерні для різних поколінь.
Зациклюючись лише у власній віковій “бульбашці”, є ризик того, що з часом ти перестаєш розуміти, чим живуть інші. Та ж проблема “батьки і діти” – один з яскравих прикладів такої ситуації. Бо насправді, незважаючи на певні відмінності в інтересах, цінностях чи проблемах, які приходиться вирішувати на конкретному етапі життя, у всіх нас є багато спільного, незалежно від відмотаних на лічильнику часу років.
Фокусуватися треба саме на тому, що поєднує, а не зациклюватися на відмінностях.
Важливий бонус, який дає формування навколо себе такого оточення – це можливість переймати в старших чи молодших людей їхній унікальний досвід і знання. А кожен з нас в чомусь кращий за інших. Хтось вирізняється гострим розумом, хтось життєвою мудрістю, в когось є незвичайні навики, а завдяки іншим можна як мінімум дізнатися, яких помилок повторювати не варто.
І ще один неочевидний плюс такого спілкування – ти й сам стаєш цікавим для інших. Бо поступово концентруєш в собі все те розмаїття знань, навиків, характерів і унікального життєвого досвіду, квінтессенцією яких є люди з якими ти спілкуєшся.
—
Сподобалася стаття? Підписуйся на мій канал в Telegram.