Як набрати підписників в Telegram-канал

Як набрати підписників в Telegram-канал: 6 перевірених способів

Telegram зараз в топі платформ, які динамічно розвиваються. В першу чергу це месенджер, але в ньому є достатньо багато елементів і можливостей, характерних і для соцмережі. Одним словом, це доволі різнопланова платформа, яку можна використовувати для найрізноманітніших цілей.

Ключовим завданням, яке стоїть перед будь-яким власником каналу Telegram, є питання збільшення кількості підписників. На відміну від інших платформ, органічний ріст тут відсутній за визначенням. І якщо ви не будете приводити на канал нових підписників, то за рахунок відписок, його аудиторія буде поступово зменшуватися.

В цій статті, на основі досвіду роботи над розвитком свого каналу “Кіт і Лампа“, я перечислю основні способи як набрати підписників для каналу в Telegram, використання яких на практиці, дозволить вам забезпечити його сталий розвиток. Також, можете переглянути версію у відеоформаті:

1. Додавання підписників з контактів

До 200 підписників на старті можна додати з особистих контактів. Це класна можливість для швидкого стрибка і фундамент для забезпечення мінімальної активності. В налаштуваннях каналу вибираємо «Інформація» -> «Підписники» -> «Додавання підписників». Далі відмічаємо галочкою тих, кого б хотіли додати. 

Головне, виходити при цьому з принципу, що канал має бути для цих людей цікавим, тобто бути в зоні їхніх інтересів.

Як додати підписників у канал з контактів
Додавання підписників з контактів у Телеграм

2. Пост з анонсом в соцмережах

Наприклад, можна опублікувати пост в себе на Facebook-сторінці, з закликом підписатися на ваш канал, чи сторіз в Instagram. Так я, наприклад, отримав близько трьох десятків підписників на старті. 

Подібні анонси можна регулярно повторювати, щоб охопити максимум друзів і знайомих.

3. Мотивовані підписки

Це не боти, це реальні люди. Просто, вони підпишуться на ваш канал і забудуть. Але для швидкого старту, коли потрібно показати хоч якісь циферки, в деяких випадках це може підійти.

Для цього можна використати, наприклад, сервіс Qcomments.ru. Там можна створити завдання, в якому вказати, щоб люди підписувалися на ваш канал за невелику плату. Толку з такої аудиторії нуль, але як я вже зазначив – це дає хоч якісь циферки на старті.

Робота з Qcomments - сервісом мікрозавдань

4. Таргетована реклама в Facebook та Instagram

Так можна отримати тисячі підписників і досить швидко, потенціал росту залежить лише від вашого бюджету і особливостей тематики. Більшість каналів нарощує аудиторію саме таким чином. 

З плюсів тут – доступ до величезної аудиторії, яка є в Інсті. Мінус – може бути досить дорогувато, плюс такі підписники зазвичай з часом швидко відписуються. Ну і ще один важливий момент – у багатьох юзерів додаток Телеграм не встановлений, а відфільтрувати їх засобами рекламної платформи – доволі проблематично.

Як набрати підписників в Telegram через таргетовану рекламу

5. Посилання на канал сайтах

Посилання на свій телеграм-канал можна залишати і на різноманітних сайтах, які належать вам, або де у вас була можливість опублікувати статтю. У випадку з тематичними сайтами, це може давати відчутний притік нових підписників, особливо якщо ви розміщуєте посилання на ресурсах з хорошою відвідуваністю.

6. Взаємний піар та реклама в інших каналах

Саме таким шляхом можна отримати найбільш якісну аудиторію. Правда, це ручна робота, і результат непрогнозований. Але таким чином на ваш канал підпишуться здебільшого лише ті люди, яким він дійсно цікавий. 

Ручками проходимся по різноманітним рейтингам каналів і пишемо адміністраторам з запитом на рекламу. Ну або через рекламні біржі, в яких публікують свої оголошення власники каналів.

Біржа реклами в Telegram

Біржа реклами: ResourceNet

Домовляємся за умови розміщення і публікуємо. Зазвичай, більшість каналів залишає пости в своїй стрічці на термін від 2 до 4 днів, після чого вони видаляються. Цього достатньо, щоб основна активна аудиторія їх прочитала.

Отож, на даний момент у нас є 6 перевірених способів як отримати підписників, якщо ви хочете розвивати власний телеграм-канал. Ви можете протестувати кожен з них на практиці, і зупинитися на тих, які забезпечують найбільшу віддачу.

Сподіваюся, ця інформація багатьом з вас буде корисною. Чим більше в Уанеті буде цікавих каналів з якісним контентом, тим краще для всіх. Саме таким чином і розвивається ринок.

Сподобалася стаття? Підписуйся на мій канал в Telegram.

Володимир Федоричак
В кожній дитині живе художник, музикант і поет. Найскладніше в тому, щоб до того часу, поки ти виростеш, від тебе не пішли всі троє.
Цікаве по темі:
Залишити коментар