Переїзд на нову квартиру

Як переїхати на нову квартиру в стартап-режимі

Декілька місяців тому я переїхав на нову квартиру. В далекому від комфортного для життя стані, але платити щомісяця 8000 грн за орендовану і пробувати при цьому ще й завершувати облаштування своєї – варіант ще менш комфортний. 

Гроші на той момент в мене успішно закінчилися (їх і зараз поки нема), але основне, що були закриті питання з санвузлом і кухнею. Відповідно, все решта можна було облаштовувати на мінімалках, і з часом замінити на більш постійні речі.

Тож прийшлося добре подумати над тим, як забезпечити в квартирі більш-менш комфортне середовище, з мінімальними при цьому затратами. Без більшості речей можна обійтися взагалі, деякі замінити тимчасовими варіантами, а по відношенню до інших включити фантазію. 

Тому якщо вас попереду теж чекає перспектива переїзду на нову квартиру, ось вам декілька порад з власного досвіду, які можуть стати у пригоді. 

Пуста квартира після переїзду
Отак, станом на сьогоднішній день, виглядає моя скромна обитель

— Не витрачайте з ходу гроші на двері, штори, світильники і т. п. речі, де рахунок легко піде на десятки тисяч, а по факту, на перших порах без цього легко можна обійтися. 

Штори потрібні хіба якщо ви живете на 1-2 поверхах або любите розгулювати по квартирі в голому вигляді. Бо навряд чи хтось надумає у вас щось вкрасти, коли побачить через вікно яка там бідося. Швидше вам самим ще хтось грошей підкине.

Плінтуси. Хороший плінтус з МДФ чи дюрополімеру, разом з монтажем, обійдеться в 150-200 грн за метр. Пластиковий – почне сипатися через декілька місяців і в виглядає по дешманськи (в мене на старій квартирі стояв, ну нафіг). Відкладаємо на потім.

Міжкімнатні двері. Достатньо поставити тільки у санвузол. Якщо дверей потрібно багато, щоб потім не було проблем з попаданням в тон, можна поставити якісь з найдешевших, а потім перепродати через OLX.

— В Епіцентрі можна купити прекрасні столики з ДСП, які гарно виглядають, за якусь тисячу гривень по акції. В ідеалі – краще дивитися на складні, які трансформуються у щось велике, на випадок якщо до у вас у гості зайде ще хтось крім контролера Львівгазу.

Стільці. Оптимальний варіант – табуретки з товстої фанери, які складаються одна на одну, завдяки чому займають мінімум місця. В розібраному вигляді легко транспортуються. В магазинах по 500-600 грн, я знайшов на OLX по 200. Хз, напевне хтось з заводу спи#див. 

Матрац. Хороший ортопедичний матрац для ліжка, обійдеться тисяч п’ять навіть по акції. Так як ми з вами такі гроші бачили хіба на фото, це явно не наш варіант. Але не робіть мою помилку – не купуйте ті грьобані надувні матраси. Вони красиво виглядають, але ні один не прожив довше 3-4 тижні, і після другого я зрозумів, що це не варіант. 1200 гривень на вітер.

Рішення є: ватний матрац. Привіт з СРСР, але варіант розміром 140х190 коштує всього 600-700 гривень, і знищити його можна хіба шляхом ритуального спалення. На перших порах більш ніж вистачає.

Ящики. Теплі, картонні, твої. Яких у вас буде більш ніж достатньо, в процесі упорядкування кухні і санвузла. В жодному разі не варто їх викидати, бо більшість з них добротні, і легко вміщають в себе все домашнє багатство. Ящик – твій найкращий друг, бро.

Наприклад, трьох таких цілком вистачило, щоб обладнати прихисток для моєї домашньої бібліотечки. А книжок у мене декілька сотень.

Особиста домашня бібліотечка
Колись в мене буде класний стелаж і ці бездомні книжки нарешті отримають власний дім

Стелажі. Один з найгеніальніших винаходів людства, амбасадаром котрого є Епіцентр. За 700 грн тут можна купити прекрасний металевий стелаж (1,5 м х 75 см х 30 см), і два-три таких заміняють повноцінну шафу. Яка буде коштувати разів в десять дорожче.

Стійки для одягу. Компактні, дешеві, і виглядають норм. Коштують по 200-250 грн за штуку, на всю сім’ю з трьох людей мені вистачило п’ять таких. Але варто докуповувати одну посилену для зимового одягу, бо звичайні не витримують. Коштує така в районі 500 грн.

Ніби все. Повний комплект перерахованого вище, обійдеться в $100-200, в залежності від того, наскільки велика у вас сім’я, як багато речей в наявності і скільки кімнат в квартирі. 

Заносьте пост в закладки, можливо ця невелика інструкція вам теж колись згодиться.

Сподобалася стаття? Підписуйся на мій канал в Telegram.

Володимир Федоричак
В кожній дитині живе художник, музикант і поет. Найскладніше в тому, щоб до того часу, поки ти виростеш, від тебе не пішли всі троє.
Цікаве по темі:
Залишити коментар