Книжки про успіх у мотивацію

Чому книжки про мотивацію і досягнення успіху не працюють

«Багатий тато, бідний тато», «Думай і багатій», «7 звичок надзвичайно ефективних людей» – у цих, та сотень і тисяч інших книжок про мотивацію, успіх і самовдосконалення, є дещо спільне.

Вони не працюють.

Але не тому, що автори продають вам «успішний успіх» або черговий секрет Полішинеля. Я і сам свого часу прочитав немало такої літератури, і впевнено можу сказати, що далеко не усі їхні автори є продавцями чарівного пилку, і нерідко, з таких книжок можна дізнатися справді корисні речі. Справа тут у дечому іншому.

Фантазії замінюють реальність

Причина перша полягає у тому, що подібні книги надмірно сфокусовані на візуалізації цілей. Тобто, створенні ментальних образів тих цілей, яких вам хотілося б досягти у майбутньому. І ця сама візуалізація, якщо занадто нею захопитися, починає сприйматися нашим мозком як щось, що вже відбулося.

Тобто, можна перестати напружуватися заради того, щоб отримати щось відчутне і реальне, бо ж ці самі уявні досягнення, вже приносять задоволення самі по собі. Замість ефективного методу самомотивації, ми отримуємо доволі ефективний метод самообману.

Тому, якщо ви подібне практикуєте, ставитися до цього треба доволі обережно і без надмірного захоплення.

Теорія нічого не варта без практики

Другий важливий момент – будь-яка інформація, поради та інсайти, цінні рівно настільки, наскільки ви застосовуєте їх на практиці. Жодні книжки, курси, спікери гуру по мотивації та успіху, нічого не варті, якщо ви не імплементуєте це у свою роботу і стиль життя.

Можна прочитати десятки книжок про те, як досягти успіху в роботі і кар’єрі, але при цьому до пенсії пропрацювати на одному місці і на одній посаді. А можна прочитати всього лише одну, але скористатися нею як інструкцією до дій, почати впроваджувати ці рекомендації на практиці, і зробити чудову кар’єру за якийсь рік-два.

Жодна книжка по мотивації, успіху чи саморозвитку, нічого не варта, якщо ви не застосуєте те, про що там прочитали, на практиці.

І чим швидше ви це зробите, тим краще. Тоді ймовірність перейти на новий рівень сильно зростає.

Напрямок не важливий, якщо не знаєш, куди йдеш

Ну і пункт третій – відсутність фокусу. У подібній літературі занадто багато загального. А для того, щоб отримати реальні результати, потрібно чітко розуміти, яку саме проблему тобі потрібно вирішити, а тоді вже шукати способи як це зробити.

Тобто, для того, щоб те, що ви читаєте, приносило вам користь, потрібно шукати рішення для конкретних проблем. Не просто «змінити своє життя на краще», а змінити себе і свій спосіб життя у конкретних речах.

Якщо ви хочете більше заробляти, тоді знайдіть літературу, яка дозволить вам відчутно збільшити свою цінність на ринку, як професіонала своєї справи. Дізнайтеся, які книжки вам потрібно прочитати і які курси пройти, щоб аргументувати для керівництва вагоме підвищення своєї зарплати.

Якщо плануєте відкрити свій бізнес, то книжки типу «Думай і багатій», краще подаруйте комусь через ОЛХ. Натомість, виберіть нішу, яка вам цікава, і занурюйтеся у вивчення прикладної літератури і кейсів саме по цьому напрямку.

Якщо у вас проблеми в плані особистих стосунків, докопайтеся до першопричини, щоб зрозуміти, у якому саме напрямку вам потрібно попрацювати над собою – прокачати навики комунікації, позбутися дратівливих звичок, чи може просто записатися у спортзал і скинути десяток-другий зайвих кілограмів.

Одним словом, виділяйте конкретні проблеми і фокусуйтеся на тому, щоб знайти для них дієві рішення, які можна буде застосувати на практиці. Тоді те, що ви прочитаєте по актуальній для вас темі, зможе вам справді допомогти.

І декілька слів наостанок

Тут, взагалі, є одна цікава річ. В свій час, я прочитав немало книжок по темі мотивації, успіху і саморозвитку. Це вже зараз, окрім художньої літератури, я здебільшого надаю перевагу такій, яка дає максимально практичні навики, з розряду “застосувати тут і зараз”.

Але на основі того, що прочитав, я зауважив цікавий парадокс: щоб на практиці застосувати поради, які даються в різного роду мотиваційно-розвиваючій літературі, потрібно спочатку змінитися внутрішньо. Щоб щось “перемкнулося” на ментальному рівні.

А парадокс полягає в тому, що доки цього немає – ніякі книжки вам не допоможуть. В той же час, коли це станеться – швидше за все, вони вже стануть вам не потрібні в принципі.

Володимир Федоричак
В кожній дитині живе художник, музикант і поет. Найскладніше в тому, щоб до того часу, поки ти виростеш, від тебе не пішли всі троє.
Цікаве по темі:
Залишити коментар