
Фітнес для мозку
Якщо спробувати в декількох словах описати, що таке читання книжок, то напевне найбільш точним було б назвати це можливістю прогулятися стежками чужих думок. Де автор є твоїм провідником, але маршрут, який вам належить пройти, він тримає в секреті.
Коли ти думаєш про щось у своїй голові, тут немає чому дивуватися, все буде звично і передбачувано. А от з книжками все по іншому.
Ти не знаєш, куди заведе тебе автор на наступній сторінці. Ти можеш залипати над одним абзацом і перечитувати його по декілька разів. Тобі може здаватися, що все просто і очевидно, а потім раптом натрапляєш на ще один глибинний шар, а потім ще і ще один. І неочікувано переосмислюєш все це, вже через декілька днів по тому.
Під час читання в голові починають з’являтися візуалізації прочитаного, якісь абсолютно нові взаємозв’язки і асоціації, думки складаються в образи і пазли, з якими ти ніколи не був знайомий раніше. І продовжуючи йти слідами думок автора, доходиш до моменту, коли перед очима відкриваються пейзажі, до яких ніколи не дійшов би сам по собі.
Або дійшов би років так на десять пізніше.
Оцей ментальний шум і візуалізація образів, які виникають під час читання, і є тією самою користю, яку воно приносить. Бо ж мозок теж час від часу треба тренувати.
А книжки – це саме той інтелектуальний фітнес, який доступний кожному.