
Коло компетенцій
Є таке цікаве поняття як “коло компетенцій”. Я не знаю, хто саме його придумав, але я сам це визначення зустрів в одній з цитат Воррена Баффета. Думаю, багато хто з вас навіть чув про це, просто міг не звернути увагу.
Так от. Суть в тому, що світ занадто складний для однієї людини.
Навіть будучи високоосвіченою людиною з великим досвідом, неможливо знати і розуміти все. Але вкрай важливо усвідомлювати своє коло компетенцій, ті таланти, які у вас є, і речі, в яких ви добре розбираєтеся.
Це та сама стартова площадка, яка у певний момент допоможе вам злетіти.
Не так уже й важливо, наскільки широким є ваше коло компетенцій, – важливо те, що ви знаєте, де проходить його межа. Це як мінімум дає розуміння того, в яких речах краще не експериментувати і випробовувати долю, а просто спитати поради в когось більш досвідченого.
Забіг по полю з граблями — це не смертельно, але і приємного в цьому мало.
Я і сам неодноразово переконався в цьому на особистому досвіді. Концентрація зусиль на своїх сильних сторонах дає значно більші результати, ніж спроба підтягнути слабкі сторони до цього ж рівня. Це свого роду допінг, який можна використовувати цілком легально.
Нечесна конкурентна перевага за Пітерем Тілем (“Від нуля до одиниці”).
Чітке розуміння власного кола компетенцій і фокусування на цьому, дає хороші результати не лише в професійному, а й в особистому житті. Вам не треба бути експертом у всьому. Вам не треба знати і вміти все. Але важливо усвідомити, в яких сферах ваші здібності і знання проявляються найкраще, і послідовно нарощувати цю конкурентну перевагу.
Можна змінити з десяток професій, але при цьому залишатися в своєму колі компетенцій. Це оригінальний спосіб поєднувати стабільність і динаміку водночас, пробувати нове, не втрачаючи при цьому землі під ногами.
Розуміння цього принципу може дозволити вам досягати справді чудових результатів, і в якийсь момент стати одним з кращих у своїй справі.
—
Сподобалася стаття? Підписуйся на мій канал в Telegram.