Наповненість життя

Наповнюйте своє життя самостійно

Я знаю багатьох людей, у яких є більшість з того, чого часто бракує іншим — хороші доходи, нормальне здоров’я, матеріальна забезпеченість і решта атрибутів, нестача яких зазвичай генерує більшу частину дискомфорту у житті.

Але тим не менш, цих людей важко назвати щасливими, чи бодай задоволеними життям. Їм бракує смислів і екзистенційної наповненності, вони постійно знаходяться у пошуках “швидкого дофаміну”.

Проблема в тому, що більшість намагається заповнити пустоту речами і враженнями. Дорогі іграшки, статусні речі, легкі наркотики, безкінечний цикл атракціонів подій та емоцій. Цей список можна продовжувати.

Але коли мова йде про внутрішню пустоту, це так не працює. І замість насичення і спокою, отримуєш лише поступовий ріст толератності і потребу все більше і більше нарощувати дозу. У всіх сенсах цього слова.

Натомість, ключ до вирішення проблеми в тому, щоб зрозуміти — щастя не в речах, розвагах і доступному дофаміні. Щастя — це завжди про процес і діяльність. Воно не є якоюсь кінечною точкою, пунктом призначення, якого можна і треба в якийсь момент досягти.

Щастя полягає в діяльності. В тому, щоб знайти для себе ті заняття, які приносять наповненість у ваше життя. Дають відчуття того, що ви на своєму місці. Приносять гармонію як з самим собою, так і зі світом навколо.

Це може бути як щось дуже індивідуальне (творчість і хобі), так і діяльність, яка дозволяє бути включеним у контекст значно більший, ніж ти сам (волонтерство). Так зачіпається горизонт смислу, який виходить далеко за рамки самої людини.

Але ніхто крім вас самих, не може цього зробити. Ніхто крім вас не знає, що саме вам потрібно. У якому занятті ви знаходите смисли і себе.

Наповнюйте своє життя самостійно. Ніхто не зробить цього за вас.

Але коли ви нарешті наважитесь спробувати, то будете здивовані тим, скільки людей будуть готові вам у цьому допомогти.

Володимир Федоричак
В кожній дитині живе художник, музикант і поет. Найскладніше в тому, щоб до того часу, поки ти виростеш, від тебе не пішли всі троє.
Цікаве по темі:
Залишити коментар