Первинний капітал, який варто передати дітям

Первинний капітал

Однією з тих важливих речей, які батьки можуть передати своїм дітям, є певний базовий капітал, який дозволить їм стартувати у дорослому житті з більш вигідних позицій. Бо хто б там що не розповідав вам, стимулюючи відчуття власної важливості, але плакати на задньому кріслі лімузина, значно комфортніше, ніж сидячи в кріслі у трамваї.

Останні добрих 6-7 років я витратив по факту на те, щоб заробити на речі, які забезпечують базовий комфорт — квартиру, машину і всякі приблуди, які йдуть у навантаження до цього комплекту.

І як не важко здогадатися, живу я не у пентхаусі, і не розїжджаю вулицями на Audi останньої моделі.

Це одна з тих переваг, яка доступна абсолютній більшості європейців — їхні батьки і батьки їхніх батьків, змогли сформувати для своїх дітей цей самий первинний капітал. У нас же, мало у кого з цим склалося так як хотілося б, оскільки життя з неадекватними сусідами на північно-східних кордонах, останні 300 років, неминуче дається взнаки.

Мені небагато треба для того, щоб почувати себе комфортно. Я мало значення приділяю матеріальним речам, якщо тільки мова про інструменти чи хоббі (привіт, гаджети і фототехніка). Ріст моїх доходів за останні роки, це швидше побічний ефект від росту кваліфікації і знань, а не як свідомо поставлена ціль.

Але якщо у мене з’являється можливість заробити більше і взяти у цій площині нову планку, я цією можливістю обов’язково скористаюся.

На це є одна проста причина — я хочу сформувати достатній первинний капітал вже для своїх дітей, щоб немалу частину свого життя вони могли витратити на щось значно цікавіше, ніж заробляння грошей на квадратні метри чи щось подібне.

До речі, якщо вам інколи бракує мотивації, щоб щось робити — це доволі хороший і універсальний стимул, який добре для цього підходить.

Володимир Федоричак
В кожній дитині живе художник, музикант і поет. Найскладніше в тому, щоб до того часу, поки ти виростеш, від тебе не пішли всі троє.
Цікаве по темі:
Залишити коментар