18 простих правил по роботі з людьми, які збережуть вам нерви і час

У мене не такий вже і великий досвід роботи в якості менеджера, але його точно не назвеш скучним. Деякі речі я засвоїв з першого разу, на власному досвіді, дещо мені підказали, а до дечого я дійшов тільки після того, як намотав друге коло по полю з граблями.

Причому, як показує практика, наступити на граблі можна навіть тоді, коли вони замкнуті у сараї.

Але це був ліричний відступ, котики. Життя одне і воно коротке. А його осмислений і приємний відрізок, короткий тим більше. Тому ось вам від мене декілька правил по роботі з людьми, які допоможуть вам звести до мінімуму час, витрачений на тих, хто цього не вартий. 

****

1. Підхід до роботи характеризує виконавця куди краще, ніж результат на виході. Саме різниця у підходах це те, що відрізняє майбутнього професіонала від просто посереднього “гвинтика” в системі.

2. Люди, які працюють в стилі “як платять, так і зроблю”, “і так зійде” і в цілому на від@бись, здебільшого не міняються. Якщо різко збільшити їм оплату, на виході отримуєш просто високооплачуваних ідіотів.

3. Не працюйте з мудаками. Навіть за великі гроші. Навіть якщо вам здається, що можливі бенефіти цього варті. Якщо вам здається, що принаймні з вами і принаймні цього разу, все буде Ок – повертаємося до першого речення.

4. Ніяке навчання, менторство чи різноманіття проектів, не замінять самоосвіти. За все життя я ще жодного разу не зустрічав справді крутих у своїй сфері людей, які не займалися б постійною самоосвітою і саморозвитком. Тому з тих, хто подібні речі ігнорує, ліпити щось, як правило, без шансів.

5. Якість оформлення резюме, супровідний текст, структурування тексту, профіль у LinkedIn і тому подібні деталі – у абсолютній більшості випадків, при закритті вакансії, все це може сказати про кандидата достатньо, щоб можна було прийняти рішення ще до самої розмови. Рівень довіри вищий до тих, хто виглядає добре і демонструє увагу до деталей.

6. Хто б що не говорив, але найкраща імпровізація – добре підготовлена імпровізація. Тому системний підхід як якість характеру, рулить.

7. Немає сенсу відмовлятися від експериментів, реформ, і руху у потрібному напрямку, якщо відповідальна за це людина, відмовляється це робити. Завжди знайдеться той, хто буде готовий зробити це за неї. 

8. Одна токсична особа у колективі, може легко демотивувати ще 3-4 людей, з якими близько спілкується. І далі за принципом доміно. Тому таким одразу треба вказувати на вихід, без варіантів.

9. Вміння знайти інформацію, задавати правильні питання і працювати в колаборації з іншими для вирішення як своїх, так і чужих проблем – важливіше за знання і досвід на старті. 

10. Злагоджена команда завжди працюватиме краще, ніж талановитий одинак. Але управляти курсом цієї команди мають саме ті, у кого є талант.

11. Найсильніші компанії ті – хто здатний вирощувати топ-менеджерів і ключових людей всередині власної ж команди. В той же час, розуміння, що всередині компанії немає куди рости і розвиватися – основна причина, через яку можуть піти навіть найбільш лояльні люди.

12. Не буває «часткової відповідності» позиції. Кандидат або підходить, або ні. Особливо це стосується керівних посад.

13. Я ніколи не ставлю дедлайни людям самостійно. Той, хто виконує роботу, завжди сам повинен назвати терміни, коли вона буде завершена. Це хороший спосіб прищепити відповідальність, самостійність і адекватність в плані оцінки власних сил. Це особливо важливо для початківців.

14. Не треба жаліти працівників, з якими з тих чи інших причин приходиться прощатися. Думайте про наслідки для інших, якщо така людина залишиться. Наприклад, колектив може почати сипатися зсередини, або через погані показники компанії в цілому, прийдеться звільняти інших людей.

15. Якщо у когось з ваших колег є проблеми зі всіма навколо, то зазвичай саме ця людина і є основною проблемою.

16. За інших рівних умов люди завжди будуть працювати з тими, хто їм подобається. Тому, щоб сформувати справді ефективну команду, комплектувати людей треба в тому числі за принципом особистої сумісності.

17. Є одне правило, якого я дотримуюся при оцінці чужої роботи чи поведінки. Я впевнений, що люди не шкодять чи роблять “на зло” усвідомлено. Завжди спочатку треба шукати інші причини: не знає як зробити правильно, неправильно зрозумів завдання, не розуміє наслідків і т. д. Зазвичай, якщо докопатися до суті і все пояснити, проблема більше не повторюється.

18. Віра у найкращі якості людей часто підштовхує їх до того, щоб проявляти свої найкращі якості. Довіряйте іншим, тоді жити стане простіше.

Сподобалася стаття? Підписуйся на мій канал в Telegram.

Володимир Федоричак
В кожній дитині живе художник, музикант і поет. Найскладніше в тому, щоб до того часу, поки ти виростеш, від тебе не пішли всі троє.
Цікаве по темі:
Залишити коментар