Зміна поглядів у житті

Про зміну поглядів

Я більш ніж впевнений, що закиди в стилі “ти ж колись зовсім інше говорив”, чув в свою сторону кожен. Але зміни поглядів не треба боятися.

Святі переконання в тому, що має бути одна ідеологія, ідея чи думка – раз і на все життя – залишилися в наших краях напевне як спадок часів СРСР. Не тому, що комуністи були дійсно ідейними і правильними, а швидше тому, що за спробу висловлюватися інакше, можна було вигребсти палкою по спині і відправитися валити ліс до Сибіру.

Міняти свою думку – нормально. Особливо, якщо це відбувається в результаті аналізу нових фактів і обставин. Це основна ознака критичного мислення і здорового розуму.

Стабільно і незмінно все лише у ідіотів. Ну і за огорожею на цвинтарі.

Я і сам багато поглядів і думок поміняв. І коли це відбувається швидко, можна зловити цікавий ефект зовнішнього спостерігача, коли одна і та ж подія чи рішення, аналізуються одночасно ніби під декількома кутами зору. В результаті це приводить до неочікуваних висновків, до яких ніколи б не прийшов, живучи у звичному ритмі.

Просто не треба плутати думки і принципи. Перше може мінятися на льоту, друге – залишатися незмінним протягом всього життя.

Немає нічого поганого в тому, щоб зі зміною контексту і досвіду, зрозуміти свою неправоту в якомусь питанні і поміняти думку. Коли міняються факти і обставини, міняти свої погляди на них – логічно і правильно.

А життя від цього стане тільки простішим і кращим.

Сподобалася стаття? Підписуйся на мій канал в Telegram.

Володимир Федоричак
В кожній дитині живе художник, музикант і поет. Найскладніше в тому, щоб до того часу, поки ти виростеш, від тебе не пішли всі троє.
Цікаве по темі:
Залишити коментар