Як знайти роботу через друзів і знайомих

Принцип близькості при пошуку роботи

Зв’язки і знайомства, соціальний капітал в цілому – це той ресурс, який може стати в пригоді у найрізноманітніших ситуаціях. І один з напрямків, де можна задіяти цей бустер – пошук нового місця роботи або освоєння нової професії.

І це зараз справді актуально, враховуючи скільки людей через війну залишилося без робити. При цьому, багато хто прийняв рішення змінити спеціалізацію. Хтось вимушено, а хтось, розглядаючи це як шанс перейти на новий рівень.

І тут в пригоді може стати не лише близьке коло спілкування, а й відносно далеке. Навіть випадкові знайомі можуть допомогти вам проникнути в ті сфери, які вам цікаві. Привіт, теорія шести рукостискань.

Якщо не замахуватися на вакансію з розряду «Наглядач за пінгвінами в Антарктиці», то майже гарантовано серед ваших родичів і знайомих є хтось, хто вже працює за такою спеціальністю або як мінімум в цій сфері.

На одному з американських сайтів я натрапив на таке поняття як proximity principle або «принцип близькості». Суть його в тому, що для того, щоб опинитися на тому місці й на тій посаді, на якій ви хочете бути, треба бути поруч із тими людьми, які вже там.

Так ви можете не лише поставити їм запитання, які вас цікавлять, а й отримати пряму рекомендацію або запрошення на співбесіду. Як мінімум троє моїх знайомих саме так і влаштувалися на бажану роботу, отримавши від мене рекомендацію і співбесіду за домовленістю.

Тому якщо хочете змінити роботу, чи освоїти нову професію – в першу чергу озирніться навколо. Швидше за все, серед вашого коли знайомств вже є ті, хто може вам у цьому допомогти.

Володимир Федоричак
В кожній дитині живе художник, музикант і поет. Найскладніше в тому, щоб до того часу, поки ти виростеш, від тебе не пішли всі троє.
Цікаве по темі:
Залишити коментар