Розумний егоїзм

Розумний егоїзм

Є таке поняття як “розумний егоїзм”. Не просто егоїзм як такий, що традиційно має негативний смисловий відтінок. А саме з приставкою “розумний”, або “здоровий”, як ще інколи це поняття вживають.

Суть в тому, що ти ставиш в пріоритет свої власні інтереси, не суперечачи при цьому інтересам іншим. Тобто, розумний егоїзм – це коли ти думаєш в першу чергу про себе, але в міру. В житті взагалі все повинно бути в міру.

Іншим можна і треба допомагати. Але рівно до тієї межі, поки це не починає шкодити тобі особисто. Щоб не згоріти самому, при спробі обігріти когось другого. Хто, як це часто буває, цього навіть не оцінить.

Дбаючи про інших, не забувайте про себе. Не важливо, мова про сім’ю, роботу чи суспільство в цілому. Від того, що в якийсь момент, в погоні за короткочасною вигодою, в якийсь момент ви перейдете межу і вбєте своє здоровя, нервову систему чи розхитаєте психіку, нікому не стане краще.

Тому перше правило розумного егоїзму – уникати стресів.

Правило друге – потреби інших важливі рівно до того моменту, поки вони не починають суперечити вашим власним.

Правило третє – якщо від того, що ви робите щось хороше для себе, нікому не стає погано, значить все нормально. Не треба мучити себе докорами, що вчинив так, а не інакше.

Від того, що ви відмовитеся овертаймити для свого роботодавця по ночам і вихідним, нікому погано не стане. Ну поїздить директор ще рік на старій машині, так собі проблема. А от ваші діти, які замість того, щоб отримати вашу увагу, спостерігатимуть ваш сонливий погляд, червоні очі і помяте лице навіть вдома, таки постраждають. Чи дружина, чи бойфренд. Це вже не важливо. Основне розуміти – ваші інтереси постраждають точно.

Поважайте себе – інакше, що б ви не робили, ви не заслужите поваги інших.

Дивлячись на тебе, здорового, успішного, щасливого і з усмішкою на обличчі, близькі тобі люди теж будуть щасливі. Всім потрібна твоя твереза, чітка і адекватна голова. А думка тих, хто вважає інакше, в 99% випадків не має значення.

У житті нічого не буває задарма. Все, чого ми хочемо досягти, має свою ціну, і рано чи пізно доведеться платити за рахунками.

Тому важливо впевнитися в тому, що чек, який тобі принесуть, буде з розрахунком за твій, а не чужий столик.

Сподобалася стаття? Підписуйся на мій канал в Telegram.

Володимир Федоричак
В кожній дитині живе художник, музикант і поет. Найскладніше в тому, щоб до того часу, поки ти виростеш, від тебе не пішли всі троє.
Цікаве по темі:
Залишити коментар