Як невдачі допомагають нам знайти себе

Сила невдач

Є дві крайнощі у ставленні до невдач. Одна полягає у тому, щоб уникати їх усіма силами (або робити вигляд, що тобі вони не заважають), інша – у зведенні їх до рівня фетишу, за принципом «лажаймо частіше і більше».

І як це часто буває з крайніми позиціями по відношенню до чогось – ні той, ні інший варіант, в результаті, не приводить ні до чого хорошого.

Жити без проблем і факапів не вийде, бо це така ж частина реальності, як і той факт, що Земля обертається навколо Сонця. Але й вважати, що коли тебе пи#дять, то ти неодмінно стаєш лише міцнішим, і кожна невдача є складовою шляху до успіху – теж так собі лайфстайл.

Інколи граблі, які прилітають по чолі, залишають на ньому тільки гулі і синці, не більше. Аж ніяк не приводячи при цьому до формування нових нейронних зв’язків.

Тому, істину приходиться шукати десь посередині.

Мозок завжди схильний обирати легші з доступних варіантів, така його природа. Але легший – не значить кращий у довгостроковій перспективі. Недаремно ж кажуть, що часто, саме ті рішення і дії, які здаються нам найменш приємними і відверто лякають – це саме те, що дає можливість піднятися на рівень вище.

Бо часто шлях до чергової контрольної точки лежить саме через хрещення чередою невдач. Або випробувань, далеких від поняття приємного.

Якщо через річку не прокладено мостів, стрибати у воду таки прийдеться. Навіть якщо температура повітря навколо нижча нуля. Бо іншого шляху до протилежного берега немає.

Інколи саме провали стають ключем до успіху, бо змушують діяти нестандартно. Шукати невідомі іншим стежки до цілі. Відкривати в собі нові якості.

Когось не взяли на роботу і він почав свою справу. Хтось зробив неправильні ставки, залишившись ні з чим. Але почав з чистого листа, і з правильними висновками. Комусь відмовилися допомогти інші, і він змушений був вирішувати свої проблеми сам. Але отримав при цьому знання і навики, що згодом зіграли вирішальну роль у житті.

Мабуть кожен зможе згадати у своєму житті такий пам’ятний провал, «неуспіх» чи відвертий фейл.

Хто ти такий? Чого ти насправді хочеш? Як далеко простягаються твої можливості? Виходь, облажайся і отримаєш відповіді.

Страх, стрес, гордість і отриманий досвід, формують сплав для істинно магічних обладунків. Саме тому, сьогоднішні провали можуть стати джерелом суперсили у майбутньому.

Володимир Федоричак
В кожній дитині живе художник, музикант і поет. Найскладніше в тому, щоб до того часу, поки ти виростеш, від тебе не пішли всі троє.
Цікаве по темі:
Залишити коментар