Як постійно вчитися чомусь новому

Як постійно вчитися новому і не загнутися від перевтоми

Технології, інструменти, вимоги до тих чи інших знань і навиків — все це постійно розвивається і змінюється. Якщо не тримати руку на пульсі і не вчитися новому, врешті-решт ти починаєш втрачати кваліфікацію, а значить і твоя ціна на ринку падає.

Але як за усім цим слідкувати і коли вчитися, якщо приходиш додому ввечері, і вільного часу практично не залишається? Однозначно не можна забирати його зі сфери особистого, наприклад сім’ї, та й спати по 4-5 годин на добу — теж так собі ідея.

Найбільш оптимальне і ефективне рішення — вивчати все, що вам цікаво, під час свого ж робочого часу і на практиці. А дві ключові речі, які для цього потрібні — не боятися проявити ініціативу і мати певний кредит довіри.

Пункт перший важливий тому, що вам прийдеться подумати яким чином те, що ви хочете вивчити/застосувати буде корисним для компанії в цілому чи конкретного проекту над яким ви працюєте, і донести це до керівництва. 

А другий — для того, щоб вам таки дозволили займатися цим у робочий час. Зазвичай це можливо тоді, коли ви достатньо довго пропрацювали на поточному місці роботи і зарекомендували себе як хороший спеціаліст, або навпаки, тільки влаштувалися в компанію і ще не встигли наламати дров 🙂

В результаті, маємо декілька варіантів дій:

  • Придумати яким чином можна застосувати цікаві вам речі по відношенню до вже існуючої роботи і завдань;
  • За допомогою цих знань, навиків або інструментів почати працювати в новому напрямку, який потенційно може бути корисним для компанії;
  • Знайти нове місце роботи, де можна буде використовувати цікаві вам речі.

Широка експертиза — ключ до успіху в сучасному світі. Але для цього не обов’язково мучити свій організм і психіку по вечорах, щоб стати крутим спеціалістом. Міняти роботу кожних півроку теж не треба. 

Достатньо лише перестати боятися нового і заслужити собі авторитет нормального хлопця з головою на плечах. Якому, крім усього іншого, можна довіряти. 

І тоді для вас відкриються чудові можливості в плані розвитку і нових знань.

Володимир Федоричак
В кожній дитині живе художник, музикант і поет. Найскладніше в тому, щоб до того часу, поки ти виростеш, від тебе не пішли всі троє.
Цікаве по темі:
Залишити коментар