Чак Паланік — «Створи щось. Історії, які неможливо (не) прочитати»

Чак Паланік — «Створи щось. Історії, які неможливо (не) прочитати»

23 абсурдні історії від найепатажнішого письменника сучасності! Ці оповіді шокують. Ці персонажі такі зрозумілі й близькі, що здаються реальними людьми. Це дивовижний коктейль з жанрів і тем, які досі були табу.

Мій відгук:

Я пишу відгуки далеко не на всі книжки. І в цьому випадку теж задумався над тим, чи варто, бо ця добірка оповідань залишає доволі неоднозначне враження. Але прихильникам автора і тим, хто хотів би почитати щось нетипове, думаю, зайде.

Всього в збірці 23 оповідання. Деякі абсолютно прохідні, деякі змушують задуматися чи по новому глянути на звичні, здавалося б речі, але в кожному чітко простежується оригінальний стиль Паланіка. Важко з ходу сказати, подобається він мені чи ні, тут як з музикою — одна пісня заходить, інша ні, а про третю забудеш через 15 хвилин після того як прослухав.

Чого тут не віднімеш, так це брутальності. Покидьки, збоченці, психічно нездорові люди і просто ідіоти — всі вони поруч, і їх настільки багато, що навіть виникає думка, а може це і є new normal? Та й в цілому, навколишній світ — це ще та клоака. 

Безумство, відраза і збочена любов, на пару зі стадними інстинктами, тут доведені до крайності. Коктейль достатньо збалансований за замовчуванням, щоб можна було зайвий раз не збовтувати.

Але дякую Чак, я на постсовку живу, тут ти відхиленнями і болотом мало кого здивуєш. А треш і угар навколо, через раз є нормою.

Очевидні речі, якщо їх трохи більше підкреслити, набують нових цікавих форм. Якщо точніше, їх починаєш нарешті помічати. І або розчаровуєшся в людях як таких, або ж навпаки, починаєш цінувати і поважати той невеликий процент з них, хто зберіг людську подобу і гідність, не втративши здатність помічати перли під ногами у стада свиней.

Я б виділив тут такі оповідання як “Тук-Тук”, “Зомбі”, “Старший синок Червоного султана”, “Романтика”, “Фенікс” і “Чому Трубкозуб так ніколи й не висадився на місяці”. Ці точно варті уваги. Інші є смисл читати тільки якщо є достатньо вільного часу.

В цілому, оповідання вийшли незвичайні, як і сам автор. Не факт, що вони вам сподобаються, але байдужими не залишать точно.

Цитати:

«Бути чи не бути? Тварин Господь благословив відсутністю вибору.»

«Є така брехня, що скріплює шлюб куди міцніше будь-якої весільної клятви.»

«Біда зі слабаками в тому, що вони змушують тебе діяти, а потім самі ж тебе за ці дії ненавидять.»

«Хочеш зарізати жарт – попроси пояснити його.»

«Почуття гумору – талант, який у спадок не передається.»

«Любов до тварини – коня, кішки, собаки – це завжди романтична трагедія. Адже ти любиш того, хто за визначенням помре швидше за тебе.»

«Природа щастя в тому, що ми пізнаємо його, лише втративши.»

«Навіть наркотики не врятують вас. Наркотики обіцяють вам свободу, але дарують лише нову залежність.»

«Життя-то проходить непомітно, не можна чекати досконалості – інакше любові не знайдеш. Якщо любиш когось всім серцем, то почуття твоє і робить його досконалим.»

Сподобалася стаття? Підписуйся на мій канал в Telegram.

Володимир Федоричак
В кожній дитині живе художник, музикант і поет. Найскладніше в тому, щоб до того часу, поки ти виростеш, від тебе не пішли всі троє.
Цікаве по темі:
Залишити коментар