
Як навчитися читати книжки і полюбити це заняття
Спробуйте пригадати – а як давно ви читали книжку? І скільки книжок прочитали за минулий місяць, чи навіть рік? Думаю, лише в невеликого процента тих, хто дивиться зараз це відео, цифри будуть двозначними.
Але читати книжки важливо. Хоча більшість з нас ніколи не знаходить на це час. При тому, що екранний час на Facebook, Instagram i YouTube, у вас напевне складає годину-дві в день гарантовано, а то й більше.
Усіх нас свого часу навчили читати в школі. Але до того часу, коли нам стукнуло років так 30, швидше за все, ви цей навик почнете втрачати. Тому в цьому відео я спробую розказати, як навчитися читати книжки і полюбити цей процес, причому не дітям, а дорослим людям.
Читання дає розуміння багатьох речей. В якості прикладу можна навести захоплення Радянським Союзом серед молоді. Мол тоді і квартири давали, і робота завжди була. При тому, що якби вони хоча б чуток читали книжки по історії, то знали б, що при комунізмі ніякого права власності у вас не було, і херачили б ви котики на заводі, а не в стрічці Інстаграму в робочий час залипали.
В принципі, те, що люди менше читають, не є якоюсь прямо критичною проблемою. Але читати – однозначно краще, ніж не читати. Тому, давайте перейдемо до суті.
Читайте на папері
Навіть не тому, що це прикольно в плані тактильного дотику чи запаху свіжої фарби. Просто, коли ви читаєте на папері, вас нічого не відволікає. Ніякі 100500 оповіщень з фейсбучика, ніякі знайомі, зі своїми глибокодумними месиджами а-ля «Привіт, що робиш?», або черговим мемасіком чи відосіком з ТікТоку.
Папір не живе своїм життям. Він дозволяє максимально сконцентрувати свою увагу на самому процесі читання, вникати в те, що ти читаєш, і насолоджуватися процесом.
Я не дуже люблю електронку, але на книжки в електронному форматі можна перейти, коли фінанси обмежені. Хоча, навряд чи ви зможете читати так багато, щоб ваші затрати на книжки стали суттєвими. Та й в цілому, після прочитання їх можна просто перепродувати на OLX.
В такому випадку, найкращою вашою інвестицією буде iPad, або читалка на електронних чорнилах.

Застосовуйте «правило 30 сторінок»
В будь-якій ніші зараз публікуються десятки і сотні книжок, серед яких буває вкрай непросто вибрати те, що справді уваги. І якщо пробувати шукати відповідь на питання “що варто читати?”, то треба прийняти як факт те, що конкретної відповіді не існує в принципі.
У кожного з нас свій досвід і свій багаж знань, і те, що одному може здаватися розжовуванням елементарних речей, для іншого буде джерелом інсайтів і справжнім відкриттям.
Тому читати варто все. Але дотримуючись одного простого принципу: якщо після перших 30-40 сторінок книжка не зайшла, значить кидаємо це заняття і переходимо до наступної.
Це дозволяє зекономити масу часу, який можна витрати на читання того, що буде вам по справжньому цікаве. Бо життя занадто коротке, щоб витрачати його на скучні книжки.
Зробіть ставку на регулярність, а не об’єми
Якщо за минулий рік ти прочитав дві книжки, це не значить, що цього року треба взяти планку в два десятки. Достатньо виділяти на читання небагато часу, але постійно, наприклад, кожен день.
Якщо читати книжки всього півгодини ввечері щодня, то за рік це дасть цілих 180 годин чисто на читання. За п’ять років – це вже 900 годин (!).
Тому вся справа в регулярності і тривалості. Якщо почати оцінювати речі в такому вимірі, то на багато що можна буде поглянути зовсім під іншим кутом.

Рейтинги працюють
Якщо не знаєте з чого почати, то визначтеся хоча б з темою чи жанром. А тоді шукайте рейтинги і добірки по цій темі. В більшості випадків, це хороший спосіб знайти щось цікаве і не промахнутися. Інакше можна витратити купу часу на перечитування якоїсь макулатури.
Якщо так вдуматися, то більшість популярних книжок справді варті уваги. І кожен зможе знайти в таких списках, щось цікаве для себе. Наприклад, свого часу я так натрапив на романи Макса Кідрука, який став для мене справжнім літературним відкриттям у минулому році.
Перечитуйте і конспектуйте
Ну і ще один цікавий момент – деякі речі важко зрозуміти з першого разу, особливо якщо книжка зачіпає складні теми, або сам автор пише химерною мовою, використовує символи, алюзії і натяки.
Тому, деякі сторінки, а то й цілі розділи, інколи варто перечитувати повторно. І щоразу ви зможете знаходити для себе щось нове. А якщо читаєте в електронці, наприклад, в iBooks, там дуже зручно залишати закладки і виділяти цікаві і важливі фрагменти.
—
Сподобалася стаття? Підписуйся на мій канал в Telegram.