Працьовитість та інші хороші риси характеру

7 позитивних рис характеру, які можуть зіпсувати тобі життя

Характер — штука багатогранна. У кожного з нас є як позитивні так і негативні риси. І якщо з негативними все зрозуміло, то хіба можуть наші позитивні риси бути проблемою? Виявляється можуть, ще й як. Правда, передусім ці проблеми будуть не в оточуючих, а в тебе самого. 

Навіть хороші, позитивні риси характеру людини, можуть створювати проблеми. Якщо їх концентрація трохи завищена, а ти сам не надто добре вмієш усім цим добром управляти. 

Чому так відбувається і про які саме риси характеру йде мова — поговоримо далі. 

Працьовитість

«Геній — це 1% таланту і 99% важкої роботи», сказав колись Альберт Ейнштейн. 

Малькольм Гладуелл, автор книги «Генії та аутсайдери», це підтверджує. На його думку, видатний успіх — це не що інше, як 10 000 годин, які людина витрачає на практику у будь-якій справі. Працьовитість і цілеспрямованість справді допомагають добиватися нових висот.

Однак, ця риса може зіграти з тобою злий жарт, якщо нею будуть користатися інші, для задоволення своїх маленьких брудних потреб. Наприклад, керівництво на роботі може постійно скидувати на тебе додаткові завдання, бо знає, що ти справишся і без зайвих відмовок візьмеш це на себе. Навіть якщо для цього прийдеться затримуватися допізна, або витрачати на це свій особистий час на вихідних. 

Крім того, інколи треба задумуватися над тим, чи корелює твоя любов до роботи з досягнутими результатами. Як це впливає на твою зарплату? Можливо на іншому місці твої зусилля винагороджувалися б більше, і ти міг би побудувати значно кращу кар’єру?

Оптимізм

Бути оптимістом — класно. Такі люди у будь-якій ситуації бачать щось добре, у них завжди хороший настрій, вони не зациклюються на поганих моментах і зі сторони така поведінка виглядає похвально. 

Проблемою це стає тоді, коли надмірний оптимізм починає заважати адекватно оцінювати реальність. За фразами «ну нічого, наступного разу вийде», або «ну значить не судилося» чи «це просто не моє», нерідко приховане небажання розібратися в справжніх причинах своїх проблем і спроба втекти від необхідності їх вирішувати.

В результаті, людина починає звинувачувати у своїх проблемах зовнішні обставини, втрачає волю добиватися поставлених цілей і відмовляється працювати над помилками. Для неї це нормально, бо ж вона «зробила все, що могла», все решта — результат обставин. 

Тому оптимізм це штука хороша, але якщо в міру. А в цілому, краще бути реалістом.

Прагнення завжди бути першим

Бажання добиватися більшого — риса, яка доволі актуальна у сучасному суспільстві, що наскрізь просякнуте духом суперництва і конкуренції. Це тільки міфічний комунізм йшов до моделі «від кожного по можливостях і кожному по потребі», але чим все це закінчилося, всі ми знаємо. 

Життя — це постійна конкурентна боротьба. Не така сувора як закон джунглів, але все ж.

Однак, прагнення завжди і у всьому бути першим, може перетворитися у проблему, якщо воно стає нав’язливим. Достатньо згадати той же «синдром відмінника», коли людина постійно шукає схвалення у інших, а в разі якщо їй не вдається добитися бажаного, у неї починаються проблеми з самооцінкою.

Врешті, це може призвести до проблем у взаємних з близькими людьми чи просто оточуючими, бо замість того, щоб шукати компроміси, ти починаєш самостверджуватися за рахунок інших лише заради того, щоб довести свою першість. 

Доброта

Добрих людей люблять і цінують. Це справді важлива риса в наш час. Правда, нерідко в нашому оточенні зустрічаються і такі особистості, які просто використовують чужу доброту для досягнення своїх цілей. І якщо такі люди є серед твоїх знайомих, співробітників чи навіть родичів, то це зловживання може йти тобі самому на шкоду.

Думаю, кожен з вас хоч раз та й бував у ситуації, коли мусив розгрібати завали на роботі через чужу недбалість, постійно допомагати вирішувати чужі проблеми, або позичав гроші під чесне слово, а потім ця людина просто «забувала» про борг, користуючись твоєю добротою.

Тому доброта — це, безумовно, одна з найкращих людських чеснот. Але все ж, інколи в цьому плані варто бути трохи вибірковим. Щоб не витрачати свої і без того обмежені ресурси на людей, які цього зовсім заслуговують.

Скромність

Цю рису ми особливо цінуємо у людях, які стоять високо за соціальним статусом. Бо чомусь так часто буває, що отримуючи гроші і популярність, навіть скромні колись люди, гублять цю якість десь по дорозі. 

Хоча декому для цього навіть статусу ніякого не треба, є люди у яких завищена самооцінка присутня, здавалось би, від самого народження.

Правда, реалії сучасного світу такі, що в повсякденному житті чи роботі, надмірна скромність тільки заважає. І ця сама риса потрібна у вкрай дозованому об’ємі. Інакше це буде заважати тобі будувати кар’єру, починати нове і захищати свої здобутки. Навіть на рівні особистих стосунків скромним людям часто буває важко.

Економія

В моєму оточенні є величезна кількість людей, які досить непогано заробляють, але при цьому живуть від зарплати до зарплати, а деколи навіть по вуха в кредитах. Якщо станеться щось таке, що обнулить їхні поточні доходи, ситуація буде плачевною.

Вміння економити – абсолютно необхідне, якщо ви не хочете провести все життя як білка в колесі, живучи від зарплати до зарплати. 

Але економія має бути усвідомленою. Не потрібно економити на тих речах, які напряму впливають на твою якість життя, або заважають особистісному росту. Бо одна справа купувати одяг по акції (правильна економія), і зовсім інша — харчуватися «Мівіною» чи зажимати гроші на курси, після закінчення яких можна піти на роботу з удвічі вищою зарплатою (пи#дець, а не економія). 

Більш детально про це я писав у статті «Усвідомлена економія», рекомендую почитати, якщо ця тема тобі цікава.

Емпатія і співпереживання

На мою особисту скромну думку, це одна з найкращих людських рис. Світ холодний, прагматичний і нерідко жорстокий. Тому люди, здатні проявляти щиру емпатію і співпереживання іншим, зустрічаються не часто. 

І їх поява у вашому житті у важкі часи, може нагадувати промінчик світла посеред затягнутого темними хмарами неба. 

Ну і звичайно ж, неодмінно знайдуться мудаки, які спробують використати цю чудову рису з користю для себе. Є такий тип токсичної поведінки як «жертва» —  це людина, яка використовує інших, постійно давлячи на жалість. 

Розпізнав таких серед свого оточення? Тримайся від них подалі. Інакше твоя доброта і емпатія стануть інструментом в їхніх руках, і врешті-решт ця твоя риса зіпсує тобі самому життя.

Сподобалася стаття? Більше цікавого у моєму каналі в Telegram!

Володимир Федоричак
В кожній дитині живе художник, музикант і поет. Найскладніше в тому, щоб до того часу, поки ти виростеш, від тебе не пішли всі троє.
Цікаве по темі:
Залишити коментар