
Роберт Грін – “48 законів влади”. Хитрість, розум і холодний розрахунок
Вперше прочитавши заголовок, я спочатку було подумав, що це черговий прохідний продукт для мас-маркету, з ефектним заголовком, або ще одне інструкція з категорії “успєшного успєху”. Але цього разу виявилося, що популярність у книжки цілком заслужена, і вона справді цікава.
Не сказав би, що це прям набір інструкцій для застосування у реальному житті чи джерело інсайтів у площині психології, але читається легко, і немало корисного ви там для себе точно знайдете.
Книжка вчить не довіряти безмежно друзям, і використовувати своїх ворогів. Приховувати свої наміри, говорити тільки необхідне. Вчить берегти репутацію і завойовувати увагу оточуючих за будь-яку ціну.
Варто тільки зауважити, що у жодному випадку я б не рекомендував сприймати “48 законів влади” Роберта Гріна як посібник для практичного застосування. Інакше, наслідки такого прямолінійного використання описаних у ній правил, навряд чи будуть приємними як для вашого оточення, так і для вас самих.
Цікаві факти та приклади з життя реальних історичних осіб, є своєрідною роздинкою книги, завдяки чому шість сотень сторінок пролітають майже непомітно.
Одним словом, книжка добротна, у ній є цікаві речі і можливо, колись у майбутньому, я навіть прочитаю її ще раз. Тим більше, що зараз вона доступна в українському перекладі.
Це аморальна, скандальна, цинічна … і найправдивіша книжка про владу, починаючи з нехитрої, побутової і закінчуючи президентською. Пізнавши блискуче сформульовані й підкріплені найцікавішими й несподіваними історичними фактами жорсткі та жорстокі закони поведінки при владі, ви без зусиль розпізнаєте те, що стоїть за тими чи іншими словами і вчинками “маленьких” начальників і сильних світу цього.
“48 законів влади” – настільна книга для тих, хто бажає освоїти науку управління людьми, і використовувати їхні слабкості для досягнення власної могутності.
/ Цитати з книжки /
Гроші набувають цінності не коли ними володіють, а коли ними користуються.
Найкоротший і найкращий спосіб домогтися успіху – дати людям ясно зрозуміти, що це у їхніх власних інтересах, сприяти просуванню ваших.
Люди – соціальні істоти, отже, можна домогтися успіху, лише постійно обертаючись у суспільстві. Що більше ви контактуєте з людьми, то легше ви всього досягнете.
Ніколи не кооперуйтеся з тими, у кого ваші ж недоліки: вони зміцнять усе те, що тягне вас назад.
Намагайся не уславитися пройдисвітом, хоч сьогодні й неможливо прожити, не будучи таким. Найбільша твоя хитрість має полягати в тому, щоб не показати свою хитрість.
Що більше ви говорите, то вища ймовірність того, що ви скажете дурість.
У моменти невизначеності та небезпеки вам потрібно подолати бажання сховатися. Натомість відновлюйте старі зв’язки і заводьте нові, вливайтеся в найрізноманітніші кола. У цьому і полягає хитрість, до якої протягом століть вдаються люди влади.
Уміння розпізнавати типи людей і діяти відповідно до них – життєво важливе.
Легше впоратися з нечистою совістю, ніж із поганою репутацією.
Ніколи не роби сам того, що можуть зробити за тебе інші.