Мої враження від Стівен Кінг - Крістіна, книга (видавництво КСД)

Стівен Кінг – «Крістіна». Не сотвори собі кумира

Арні лузер. Хирляве посміховисько в окулярах у сталевій оправі й розсипом прищів на обличчі. У кожній школі є такий хлопець, якого дівчата наче не бачать, а всі інші лише принижують. Арні жив собі таким, допоки не побачив Крістіну і не закохався в неї. І це геть не смішно від самого початку, адже мова йде про машину. 

Крістіна – не жінка, але Арні Каннінгем любить її до шаленства. Крістіна – не жінка, але подруга Арні з першого погляду розуміє, що це її суперниця. Крістіна — не жінка, але батьки хлопця змушені ділити із нею сина…

Мій відгук:

Я досить довго відкладав читання саме цього роману Кінга, мабуть через те, що сюжет здавався мені доволі банальним. Але це один з тих моментів, в яких дідусь Стів демонструє талант майстра – навіть сюжет, який базується на простих речах, він може перетворити в щось захоплююче.

Через весь роман лейтмотивом проходить тема взаємовідносин батьків і дітей, а вже на фоні цього, поступово, розгортається містична історія з автомобілем, який починає сіяти навколо кров, страх і наповнює місто насильством. Контраст поведінки і змін, які відбуваються з головним героєм, підсилює напругу, і вона практично не спадає протягом усієї книги. Навіть у моменти, коли нічого здавалося б не відбувається, ця тривога продовжує висіти у повітрі.

Хоча деякі важливі моменти залишилися нерозкритими (чим насправді є Крістіна і як вона дійшла до стану руїни у Лебея), та й сам роман не назвеш шедевром, але це в повній мірі компенсується тим, наскільки класно прописані герої, і як це доповнюється атмосферою. 

Криваво-червоний автомобіль їде нічним містом по чистому білому снігу, щоб поквитатися зі своїми кривдниками. І Крістіна обов’язково досягне свого. Неймовірно вперта у своїх простих цілях. І безкінечно люта. 

Цитати:

«Якщо бути дитиною – значить вчитися жити, то ставати дорослим – значить вчитися помирати.»

«Я й досі переконаний, що людина пізнається у програшах, а не у перемогах.»

«Вода, може, й точить камінь, але на це йде сотні років. А люди так довго не живуть.»

«Можливо, це один із способів упізнати по-справжньому самотніх людей. Вони завжди знають, чим зайнятися у дощовий день. І ви завжди можете покликати їх. Вони завжди вдома. Завжди.»

«Господь кожного наділяє хоча б однією привабливою рисою.»

«Я й досі вважаю, що найвульгарніший і найнебезпечніший наркотик, винайдений людством, — це алкоголь. І він легальний.»

«Ти не знаєш, що таке боятися по-справжньому, доки хтось із твоїх дітей не закричить у темряві.»

Сподобалася стаття? Підписуйся на мій канал в Telegram.

Володимир Федоричак
В кожній дитині живе художник, музикант і поет. Найскладніше в тому, щоб до того часу, поки ти виростеш, від тебе не пішли всі троє.
Цікаве по темі:
Залишити коментар