Серця в Атлантиді - роман Стівена Кінга (відгук і рецензія)

Стівен Кінг – «Серця в Атлантиді». Хороші книги не видають всі секрети одразу

“Серця в Атлантиді” – містична драма, яка цілить у саме серце. Книга розділена на 5 історій, на перший погляд, не надто пов’язаних одна з одною, але всі вони послідовні та переплетені.

“Серця в Атлантиді” – це атмосфера Америки 60-х років у кожному рядку, у кожній літері, з культурою хіпі, що тільки зароджується, з війною у В’єтнамі, з неясним майбутнім для молоді. Стівен Кінг описав своє покоління, мабуть, тому вийшло так по-справжньому.

У кожного з нас є своя Атлантида. Континент дитинства і юності, який з роками дорослішання, безповоротно опускається на дно океану спогадів і часу.

Епоха, яку згадуєш з якимось незвичайним теплом. Час, коли емоції були особливо яскравими. Час, післясмак якого будеш памятати ще довго.

Це збірка оповідань, яка проводить нас з героями від дитинства і до старості, показує, як змінюються вони самі і люди навколо. А ниткою, яка все з’єднує, є дружба і любов, які нагадують про себе навіть тоді, коли здавалося б, світ навколо падає з основ.

Шлють привіт з-поза меж відомого нам простору і часу. Трояндовими пелюстками найнасиченішого, темно-червоного кольору.

Кольору крові серця.

Книжка чіпляє. А повість “Низькі люди в жовтих плащах” займе чільне місце в списку моїх улюблених. Як і кожен з вас знайде щось для себе, серед цих пяти новел. Бо кожна цікава і цінна по-своєму.

Це історії про про вибір і його наслідки. Про невловимі межі між добром і злом. Втрачений час і втрачені долі. Але все ж залишається дещо хороше, що варто берегти. Те, що виправдовує життя в цілому.

В книжці небагато магії і містики. Але повно емоцій, психологізму, чогось печального, та все ж світлого і теплого водночас. Так багато справжності.

Талант Кінга як автора тут розкривається на всі 100%.

Це з тих історій, які захочеться перечитувати. Колись, через багато років…

Згадуючи свою Атлантиду.

І знаєте, мені чомусь здається, що життя — до біса чудова штука! (c)

/ Цитати /

Все, що здатне змусити вас сміятися через тридцять років, – не марна трата часу. На мою думку, це щось дуже близьке до безсмертя.

Друзі не шпигують, справжня дружба означає і вміння не втручатися у внутрішнє життя друга.

Як мені здається, коледж завжди час змін: останні сильні судоми дитинства.

Якщо хочеш навчитися брехати, то почати замовчувати – доволі непоганий початок.

Знаєш, яка ціна проданого майбутнього, Саллі Джон? Ти не можеш по-справжньому вирватися з минулого.

Потім я увімкнув радіо, і музика принесла полегшення. Музика завжди допомагає. Зараз мені за п’ятдесят, а музика все ще допомагає. Казковий, безвідмовний засіб.

У картах, як і у житті, жінка часто опиняється між двома чоловіками. У цьому її сила.

Книга має бути як недосліджені землі. Приступай до неї без картки. Досліджуй її та склади власну карту.

Серця здатні розбиватися. Так, серця здатні розбиватися. Іноді мені здається, що краще було б, якби ми вмирали, коли вони розбиваються. Але ми не вмираємо.

Сподобалася стаття? Підписуйся на мій канал в Telegram.

Володимир Федоричак
В кожній дитині живе художник, музикант і поет. Найскладніше в тому, щоб до того часу, поки ти виростеш, від тебе не пішли всі троє.
Цікаве по темі:
Залишити коментар