Книжка “І розверзлося пекло … Світ у війні 1939-1945 років” - рецензія

“І розверзлося пекло … Світ у війні 1939-1945 років”

Цю працю назвали однією з найкращих документальних розвідок про Другу світову війну. Тут зібрано все: інтерв’ю, щоденники, листи, спогади й різноманітні особисті документи. Від Дюнкерка до Іодзіми, від Сталінграда до Гвадалканалу. Описи битв як на суходолі, так і на морі. Майстерно дібрані цитати, що оживляють події. 

Усі подробиці військових операцій та економіка країн-учасниць війни, логістика забезпечення армій, політичні портрети й замальовки у Французькому генеральному штабі, Білому домі чи Міністерстві у справах колоній. Твереза й реалістична картина епохальної та кривавої події ХХ століття без жодної романтизації й кабінетної героїки. Це справжній репортаж із пекла Другої світової війни.

Книжка “І розверзлося пекло … Світ у війні 1939-1945 років” Макса Гейстінгса — це монументальна робота, присвячена найбільш кровопролитному конфлікту за весь час існування людства. І перегорнувши вже перші декілька десятків сторінок, я зрозумів, що практично нічого не знав про історію Другої світової війни. А багато речей навіть уявити собі не міг, особливо що стосується масштабів цієї війни. 

Книжка написана у особливій манері — історичні факти перемежовуються вставками з листів і щоденників простих солдатів та цивільних, цитатами полководців і словами очевидців подій. Це вписано в неї настільки органічно, що складається враження ніби читаєш чиїсь повідомлення про речі, які відбувалися якихось декілька років тому і на відстані витягнутої руки.

І, звичайно, неможливо було не проводити паралелей між тим, що відбувалося тоді, і відбувається на території України зараз.

Автор чудово описує життя під час війни, побут простих солдатів, хронологічно охоплює битви і різні сторони цієї жахливої війни. Книжка вийшла захоплююча, місцями шокуюча і неочікувано цікава. Ці 700+ сторінок дають однозначне розуміня того, що дай нам Бог більше ніколи не знати, що таке світова війна.

Особливо сподобалося те, як автор описує передумови війни, і те, як її закінчення вплинуло на наш світ. Однозначно рекомендую!

Американці та британці визволили половину Європи від одної тоталітарної тиранії, але їм бракувало політичної волі й військових засобів, щоб не дати дев’яноста мільйонам мешканців східних держав стати жертвами нового, радянського, рабства, що тривало майже півстоліття. Ціна союзу зі Сталіним заради знищення Гітлера була насправді висока.

Володимир Федоричак
В кожній дитині живе художник, музикант і поет. Найскладніше в тому, щоб до того часу, поки ти виростеш, від тебе не пішли всі троє.
Цікаве по темі:
Залишити коментар